Jak to trafnie stwierdził sir David Attenborough … urodził się w Holocenie erze stabilizacji klimatu która pozwoliła ludziom osiedlać się , rozwijać – ta era się skończyła, zmieniła „ogród edenu już nie istnieje…”  obecnie weszliśmy (wg jego słów) w antropocen – erę człowieka, tak bardzo zmieniliśmy nasz świat…


 

Szalenie refleksyjne słowa podróżnika, zmuszają nas, do zastanowienia i sięgnięcia po narzędzia naprawy , zmuszają nas do stworzenia wspólnego planu  naprawy zgubnych skutków ery antropocenu.

Podaje się ,że na tę chwilę wytworzono  już ponad 8 miliardów ton plastiku….

Warto w tym momencie opisać , czym jest mikroplastik …..Mikroplastik to skrawki tworzyw sztucznych o średnicy poniżej 5 mm. Powstają w sposób niezamierzony na skutek rozpadu większych kawałków plastiku pod wpływem działania sił przyrody, starzenia czy mechanicznego zużycia. Niestety w procesie starzenia się produktów platikowych i podczas ich degradacji powstają również włókna które przedostają się do tkanek….   Wiadomo, że spożycie mikroplastiku, włókien  przez organizmy żywe może prowadzić do zmian chorobowych przewodu pokarmowego, zapalenia tkanek, problemów z wątrobą, powstawania nowotworów i zaburzeń endokrynologicznych.


Jednakże dobra wiadomość, znane są od dawna polimery  roślinne takie jak Polilaktyd na którym chcielibyśmy się skupić jako firma , na produktach wytwarzanych z niego i z jego mieszanek i przybliżyć możliwości jakie niesie ze sobą wdrożenie zamienników , póki to możliwe….PLA - polilaktyd, polikwas mlekowy, jest biodegradowalnym termoplastycznym poliestrem, wytwarzanym z surowców odnawialnych. Przeźroczysty PLA można porównać do termoplastycznych tworzyw konwencjonalnych. Najczęściej spotykany jest w formie granulatów. Granulaty PLA i jego blendy stosowane są do produkcji np. folii, kubków, butelek, włókien, włóknin.


W tym duchu i z misją uświadamiania zagrożeń, pragniemy w miarę możliwości zaprosić ludzi świadomych i chętnych do pomocy. Ludzi którym nie jest obojętne jutro i to co pozostawimy jako pokolenie po sobie.


Naszym celem długofalowym jako firmy GreenTree Group, jest również utworzenie Fundacji i zaproszenie do niej Instytutów oraz Uczelni wyższych . Poprosimy również o wsparcie Izb Gospodarczych – WIG jako pierwszy dojrzał potencjał w naszym projekcie i już służy nam radą i wsparciem, za co dziękujemy serdecznie. W Fundacji, będziemy  chcieli wraz z Partnerami, nakreślić kierunek informacyjno - szkoleniowy dla dorosłych i dzieci i tłumaczyć konieczność zmian.


Marzeniem naszej firmy jest również zaprosić do Polski olbrzymie firmy posiadające technologię wyrobu Polimeru PLA oraz technologię wyrobu produktów z niego. Wspólnie otworzyć fabrykę i docelowo produkować produkty na bazie polimeru z  kukurydzy rosnącej w naszym kraju.

 

Reasumując , świadomi jesteśmy absolutnie jako firma naszych celów krótko i długo terminowych.


Wiemy jak pracować w działach HoReCa , FMCG , B2B robimy to indywidualnie jako osoby tworzące GreenTree Gruop  około 20 lat. Pracując na różnych „frontach”. Pracy się nie boimy, a widząc wielką rzeszę ludzi chcących coś zmienić „nakręcamy” się jeszcze bardziej.


Wielki bodźcem dla nas są również  dyrektywy unijne. Które to, respektowane przez nasz kraj, pozwolą nam wdrażać pomysły i rozwijać zamiłowanie do zastępowania wszelkich form szkodliwych plastiku z naszego życia.


Na dziś posiadamy już w portfolio,


Reklamówki jednorazowe od 12um do 21um właśnie z Polilaktydu


Kompostowalne całkowicie w około 12 miesięcy w glebie. Będziemy tutaj mocno przekonywać największe sieci handlowe, które w setek milionach dziś sprzedają reklamówki powyżej 50um. Aby dały szansę zaistnieniu u siebie alternatywy, która może pomóc włączyć „hamulec bezpieczeństwa” w epoce Antropocen , i zatrzymania szkodliwych skutków działania człowieka.


Ponadto mamy Sztućce jednorazowe z PLA - kompostowalne. Słomki z PLA – Kompostowalne ( współpracujemy z Pierwszym Polskim Producentem słomek! ) worki na śmieci – Kompostowalne , Naczynia jednorazowe z trzciny cukrowej oraz LunchBoxy do posiłków na wynos o różnej pojemności oraz wiele innych produktów…


Generalnie kluczem dla nas i słowem przewodnim nie jest już tylko Biodegradowalność… ale KOMPOSTOWALNOŚĆ -  co oznacza że po rozpadzie możemy uzyskać kompost , nawóz którym możemy nawet zasilić nasz warzywniak przydomowy.


www.greentree.com.pl


A to dopiero początek naszej drogi moi drodzy, zapał ogromny wsparcie pozytywnych ludzi jeszcze większe.


Jako przedsiębiorstwo chcemy być uważane jako Małe przedsiębiorstwo tzn. z zatrudnieniem do 50 osób i obrotem adekwatnym około 10mln Euro.


Jest to możliwe dość szybko do osiągnięcia ponieważ wg danych Deloitte w Polsce zapotrzebowanie na plastik to około 3,5 mln ton w różnych gałęziach przemysłu. W 8tys. Przedsiębiorstwach związanych z tą branżą pracuje 160 tys. Osób w Polsce! Obrót wynosi około 17mld euro. W tym na rynek trafia ponad 997 tys. ton opakowań z plastiku, z czego na gospodarstwa domowe przypada 678 tys. ton.


Rok 2018 przyniósł znaczące zmiany w obszarze regulacji dotyczących gospodarowania odpadami oraz efektywnego wykorzystania surowców naturalnych. W styczniu 2018 roku opublikowana została unijna strategia dotycząca tworzyw sztucznych, w maju przedstawiono projekt dyrektywy w zakresie produktów jednorazowego użytku z plastiku (tzw. Single Use Plastic), a 4 lipca zaimplementowano pakiet dyrektyw dotyczących gospodarki o obiegu zamkniętym. Dokumenty te stawiają ambitne cele, dążące do poprawy wykorzystania tworzyw sztucznych, m.in. poprzez usprawnienie działania systemu ROP, czyli rozszerzonej odpowiedzialności producenta, poprawę produktów już na etapie projektu, to co nas najbardziej zajmuje czyli wykorzystywanie materiałów biodegradowalnych Kompostowalnych, tworzenie rynków do ponownego wykorzystania tworzyw sztucznych i surowców pochodzących z recyklingu oraz przede wszystkim ich znaczne ograniczenie, a w przypadku niektórych produktów nawet eliminację z rynku przedmiotów jednorazowych, wykonanych z tworzyw sztucznych co właśnie od Pażdziernika 2018r. stało się faktem.


W naszym Portfolio będą.:

  • Reklamówki jednorazowe z PLA – wprowadzamy brand Kompostówka oraz marki własne z logotypem sieci. Są to jednorazówki na zakupy w sklepach o rozpiętości od 7mcn do 22 mcn. Całkowicie bezpieczne dla środowiska. Z atestami Vincotte oraz TUV wg normy EN -13432 potwierdzającej kompostowalność produktu.
  • Sztućce jednorazowe – w różnych gramaturach wykonanych z CPLA – tj. Polilaktyd z dodatkiem włókien celulozy dzięki czemu temp. Topnienia surowca podwyższono, aż do 180 stp.C! to bardzo ważne gdyż sztućce pozostają stabilne i nie odbywa się migracja pomiędzy surowcem a posiłkiem.
  • Słomki z PLA – kompostowalne w około 12 miesięcy w glebie.
  • Talerze i Miski z trzciny cukrowej, kubki do gorącego i zimnego z wkładem bądź wykonane z PLA.
  • Worki na śmieci PLA z normą EN 13432 Kompostowalne.


Będziemy chcieli prowadzić sprzedaż w dużych Opakowaniach zbiorczych – HoReCa czyli Hoteli Restauracji i Cateringu oraz małych wersje piknik do branży FMCG. Jak również chcemy zaangażować się w dział B2B i tworzyć marki własne tak dla sieci jak i rodzimych producentów produktów z plastiku.


W tym duchu i kierunku będziemy starali się odnajdywać surowce Kompostowalne i przedstawiać je Państwu.

 

„Stwórca chciał, aby człowiek korzystał
z przyrody jako rozumny i szlachetny pan i stróż,
a nie jako bezwzględny eksplorator”Jan Paweł II

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =